Tampere Guitar Festival 3.-11.6.2017
  • Classical Guitar Competition
  • Apply now!
  • Tampere Music Academy
  • D'Addario
  • Alba Records
  • EuroStrings
  • RC Strings
  • Ostinato
  • Creative Europe
  • Tampere Conservatoire
  • Kantakaupungin Kitarakonsertit

 Liity CGCF:n Facebook-tapahtumaan

Suomen kitarakilpailu 2020

3. Suomen kitarakilpailun Nuorten sarja järjestetään 7.-8.11.2020 etäkilpailuna. Ikärajaton sarja toteutetaan videokilpailuna yhteistyössä espanjalaisen Petrer Guitar Festivalin kanssa.

Nuorten sarja 7.-8.11.2020

  • Ryhmä 1: 12–vuotiaat ja nuoremmat (su 8.11.)
  • Ryhmä 2: 13–15-vuotiaat (la 7.11.)
  • Ryhmä 3: 16–20-vuotiaat (la 7.11.)

Ikä katsotaan 7.11.2020 tilanteen mukaan.

Lue lisää Nuorten sarjasta

Ikärajaton sarja 15.7. - 8.11.2020

Ikärajattoman sarjan säännöt ja lisätiedot ovat saatavilla ainoastaan englanninkielisinä.

Lue lisää Ikärajattomasta sarjasta

Kitarakurssit 7.-8.11.2020

Kitarakilpailun kanssa samanaikaisesti järjestetään myös kitarakursseja etänä.

Lue lisää kitarakursseista

Tulokset | Results

Nuorten sarja | Youth Category

  • Ryhmä 1 | Group 1
  • Ryhmä 2 | Group 2
  • Ryhmä 3 | Group 3

Ikärajaton sarja | No age limit Category

  • Round 1 (The semifinalists in alphabetical order and the semifinal country)
    • Barraza, Misael (MEX ) – Spain (Barraza won the competition of Finland in 2018 and was allowed to attend only the competition of Spain)
    • Bedoya, Carlos (COL) – Finland & Spain
    • Carta, Marco (ITA) – Spain
    • Dangremont, Francois-Xavier (FRA) – Spain
    • Delgado González, Samuel (ESP) – Finland & Spain
    • Egholm, Jonas (DEN) – Finland & Spain
    • Illyés, Lóránt (HUN) – Finland & Spain
    • Kuzniar, Marcin (POL) – Finland & Spain
    • Lim, Jaemin (KOR) – Finland
    • Lochery, Michael (GBR) – Finland & Spain
    • Lopes, Francisco (POR) – Finland
    • Madeira, Bruno (BRA) – Finland & Spain
    • Min, Jang (KOR) – Finland
    • Miranda Azzi, Artur (BRA) – Finland
    • Miranda Leitón, Álvaro David (CRC) – Finland & Spain
    • Patel, Rémy (FRA) – Spain
    • Pino, Bruno (ESP) – Finland & Spain
    • Piperno, Marco (ITA) – Finland & Spain
    • Salceda Velasco, Jose Daniel (MEX) – Finland & Spain
    • Salvatori, Simone (ITA) – Finland & Spain
    • Shi, Cheng (CHN) – Spain
    • Smolarek, Katarzyna (POL) – Finland & Spain
    • Speciale, Antonio (ITA) – Finland
    • Themkumkwun, Chinnawat (THA) – Finland & Spain
    • Toscano Román, Álvaro (ESP) – Finland & Spain
  • Semifinal (published on 5.10.2020)
    • Finalists for Finland
    • Finalists for Spain
  • Final (published on 8.11.2020)
    • Results of Finland
    • Results of Spain

Partners

Tampereen MusiikkiakatemiaTampereen konservatorioAlba RecordsOstinatoD'AddarioRC Strings

Creative Europe Programme of the European Union
EuroStrings - European Guitar Festival Collaborative